-
Poslednjih 5 pesama
- Zdravko Čolić - Šta mi radiš
- Petar Grašo - Kada krenu vlakovi
- Boris Rezak - Vjeruj Mi Na Rijec
- Vanna - Ako je vredelo ista
- Psihomodo Pop - Ja volim samo sebe
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Domaća supa od junetine i piletine!
Sigurni smo da svi volite pileću i juneću domaću supu, ali da li ste probali da kombinujete ove dve vrsta mesa?
Rižoto sa pečurkama
Odličan i lagan obrok koji uvek prija. Idealna jer opcija za zdraviji ručak ili večeru, a ako baš vodite računa o zdravlju i težini samo izbacite sir...
-
Zdravlje
Šta naša stopala mogu da nam "kažu" o našem zdravlju?
Bol i otok u stopalima obično nisu razlog za ozbiljnu zabrinutost, posebno ako su prolazni i rezultat naporne fizičke aktivnosti, ali postoje ipak postoje stvari na koje treba da obratite pažnju.
Kako najlakše da prepoznamo manjak magnezijuma u organizmu?
Manjak magnezijuma može da ima veliki uticaj na naše zdravlje.
-
-
Putovanja
Najlepša mesta u Južnoj Americi prema izboru Time Out-a
Izgubljeni grad Inka u Peruu, prostrane slane ravnice i impozantan glečer predstavljaju ovaj kontinent na našem nedavno ažuriranom spisku.
Najskuplje zemlje za putovanje u 2025. godini!
Novo istraživanje rangiralo je prosečne dnevne budžete u 131 zemlji sveta, a ove destinacije su se našle na samom vrhu liste.
-
Preporučujemo
Kada bi trebalo da bacite kuhinjski sunđer?
Nakon što kuhinjskim sunđerom operete lonce, šerpe i druge sudove koje svakodnevno koristite, verovatno samo odložite sunđer i više ne razmišljate o tome. Međutim, da li ste se ikada pitali kada je zaista krajnje vreme da ih bacite?
Da li znate zašto bi trebalo da ubacite nekoliko kockica leda u sušilicu?
Mnogima je poznata situacija kada oprana garderoba danima stoji zgužvana u nekom ćošku, čekajući peglanje. Ako ste i vi među onima koji ne vole da peglaju, ovaj jednostavan trik sa ledom mogao bi da vam olakša posao. Sve što vam je potrebno su sušilica, nekoliko kockica leda i izgužvani komad odeće.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 121.99 122.85 123.71 USD 107.86 108.62 109.38
-
Šta smo najviše pretraživali na Google-u 2024. godini?
Tehnološka kompanija objavila je svoj godišnji izveštaj „Godina u pretrazi“, u kojem su prikazane najpopularnije pretrage u njihovom pretraživaču tokom 2024. godine.
16-12-2024 | 13:51 | Autor/Izvor: Naxi media, SCMP
Foto: Bigstock, Prathan
Među pojmovima koji su zabeležili najveći porast u pretragama našli su se važni globalni događaji poput izbora, najpopularnijih pesama, sportista i nezaboravnih trenutaka pop kulture.
Na svetskom nivou, sport je bio u fokusu korisnika. Fudbal (poznat i kao „soccer“ u Severnoj Americi) i kriket dominirali su među najtraženijim pojmovima. Kopa Amerika je zauzela prvo mesto, dok su UEFA Evropsko prvenstvo i ICC T20 Svetski kup u kriketu pratili na listi.
Najčešće pogrešno izgovorene reči u 2024: od Kamale do Shein
Predsednički izbori u SAD-u bili su najtraženiji pojam u kategoriji vesti širom sveta. Odmah zatim sledile su pretrage o ekstremnim vrućinama i Olimpijskim igrama ove godine.
Novoizabrani predsednik SAD-a Donald Tramp bio je na vrhu pretraga u kategoriji ljudi, dok su se iza njega našli princeza od Velsa, Ketrin, potpredsednica SAD-a Kamala Haris i alžirska bokserka Imane Khelif, koja je predvodila pretrage u kategoriji sportista.
Preminuli Liam Payne, Toby Keith i O.J. Simpson bili su među najčešće pretraživanim poznatim ličnostima koje su nas napustile tokom 2024. godine.
Kendrick Lamar i dominacija u muzičkom svetu
U svetu zabave, Diznijev i Piksarov animirani film „Inside Out 2“ bio je najtraženiji film godine, dok je Netflix-ova serija „Baby Reindeer“ predvodila u kategoriji TV emisija. Kendrick Lamarova pesma „Not Like Us“ bila je najtraženija pesma godine.
Google-ove trendi pretrage u kulinarstvu
Recept za čokoladni mafin, koji je postao poznat zahvaljujući norveškom plivaču Henriku Kristiansenu tokom Letnjih olimpijskih igara, bio je globalni hit u pretragama recepata.
Igra „Connections“ iz New York Times-a predvodila je pretrage u kategoriji igara, dok su korisnici u SAD-u često pretraživali pojmove poput „demure“ i „mob wife aesthetic“.
Reč godine: ‘brain rot’ prema Oksfordu
Detaljne liste i trendove za 2024. godinu, kao i prethodne godine, možete pronaći u Google-ovom izveštaju „Godina u pretrazi“, dostupnom na njihovom sajtu.
Google nije jedini koji objavljuje godišnje preglede. Spotify Wrapped, kao i reči godine Collinsovog i Merriam-Websterovog rečnika, takođe nude zanimljive osvrte na 2024. godinu, penosi SCMP. -
Pročitajte i...
Neočekivan uticaj video igara na inteligenciju dece, pokazuje istraživanje
straživači su otkrili da deca koja provode više vremena igrajući video igre pokazuju bolje rezultate na testovima inteligencije, što delimično dovodi u pitanje uvreženo mišljenje da su igrice štetne za mlade umove.
Danas slavimo svetski dan pozorišta
Na današnji dan, već duže od šest decenija, obeležavamo Svetski dan pozorišta.
Nocebo efekat: Možemo li sebe da nateramo da se osećamo loše?
Skoro svi su čuli za placebo efekat — kada ljudi osete povoljne efekte od leka koji uopšte nema uticaj na određeno stanje. Međutim, malo ko zna za njegovu suprotnost, takozvani nocebo efekat. U ovom slučaju, osobe koje uzimaju lek, bilo pravi ili placebo, doživljavaju neželjene, negativne efekte. Medical News Today razgovarao je sa stručnjacima o osnovama ovog fenomena i o tome šta se može učiniti kako bi se njegov uticaj na lečenje i klinička ispitivanja sveo na minimum.
Zašto pećinski pauci ostaju slepi? Novo istraživanje otkriva razloge
Mnogi pauci vrste Tegenaria pagana naseljavaju pećine i imaju slab vid, dok drugi žive u osvetljenijim područjima. Ova razlika privukla je pažnju naučnika koji istražuju kako geni utiču na razvoj vida kod ove vrste, među kojima je i dr Efrat Gaviš-Regev iz Prirodnjačke zbirke Hebrejskog univerziteta u Jerusalimu.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: