-
Poslednjih 5 pesama
- Frajle - Menjam Dane
- Tutti Frutti Band - Stvari lagane
- Galija - Skadarska
- Flamingosi - Sa tobom bilo gde
- Željko Bebek - Veceras si lijepa
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Domaća supa od junetine i piletine!
Sigurni smo da svi volite pileću i juneću domaću supu, ali da li ste probali da kombinujete ove dve vrsta mesa?
Rižoto sa pečurkama
Odličan i lagan obrok koji uvek prija. Idealna jer opcija za zdraviji ručak ili večeru, a ako baš vodite računa o zdravlju i težini samo izbacite sir...
-
Zdravlje
Šta naša stopala mogu da nam "kažu" o našem zdravlju?
Bol i otok u stopalima obično nisu razlog za ozbiljnu zabrinutost, posebno ako su prolazni i rezultat naporne fizičke aktivnosti, ali postoje ipak postoje stvari na koje treba da obratite pažnju.
Kako najlakše da prepoznamo manjak magnezijuma u organizmu?
Manjak magnezijuma može da ima veliki uticaj na naše zdravlje.
-
Putovanja
Najlepša mesta u Južnoj Americi prema izboru Time Out-a
Izgubljeni grad Inka u Peruu, prostrane slane ravnice i impozantan glečer predstavljaju ovaj kontinent na našem nedavno ažuriranom spisku.
Najskuplje zemlje za putovanje u 2025. godini!
Novo istraživanje rangiralo je prosečne dnevne budžete u 131 zemlji sveta, a ove destinacije su se našle na samom vrhu liste.
-
Preporučujemo
Kada bi trebalo da bacite kuhinjski sunđer?
Nakon što kuhinjskim sunđerom operete lonce, šerpe i druge sudove koje svakodnevno koristite, verovatno samo odložite sunđer i više ne razmišljate o tome. Međutim, da li ste se ikada pitali kada je zaista krajnje vreme da ih bacite?
Da li znate zašto bi trebalo da ubacite nekoliko kockica leda u sušilicu?
Mnogima je poznata situacija kada oprana garderoba danima stoji zgužvana u nekom ćošku, čekajući peglanje. Ako ste i vi među onima koji ne vole da peglaju, ovaj jednostavan trik sa ledom mogao bi da vam olakša posao. Sve što vam je potrebno su sušilica, nekoliko kockica leda i izgužvani komad odeće.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 121.99 122.85 123.71 USD 107.86 108.62 109.38
-
Snuždeni ponedeljak: Zašto je danas najdepresivniji dan u godini?
Odakle potiče koncept najtmurnijeg dana u godini i da li možete
20-01-2025 | 11:49 | Autor/Izvor: Naxi media, Sky news
Foto: Bigstock, kegfire
Tužni ili tmurni ponedeljak obležava se već 15 godina, a ustanovio ga je psiholog Klif Arnal.On je zapravo osmislio formulu za najcrnji dan kako bi pomogao turističkoj kompaniji da rasproda praznike, sa prvim Plavim ponedeljkom 24. januara 2005. godine, prenosi Sky News.
U ovoj jednačini postoji sedam varijabli: (V) vremenske prilike, (D) dug, (d) mesečna plata, (T) vreme od Božića, (K) vreme proteklo od neuspelih pokušaja, (M) nizak nivo motivacije i (NA) potreba da se preduzme akcija.
To bi trebalo da objasni sve lošije vremenske prilike u januaru, dug period do isplate potcrtan prazničnim dugovima, propuštene novogodišnje odluke i radost Božića koja bledi.
Ali, da li je ovo stvarno najdepresivniji dan u godini?Ukratko, ne. Bio je to marketinški trik.
Prema rečima neuronaučnika koji pišu za Gardijan, „To je nenaučno. To je pseudonaučno".
„Sama jednačina je farsa“, piše Dean Burnett. „Čak i da većina ovih merenja nisu besmislena (kako određujete motivaciju svih u populaciji?).Zašto i dalje slušamo o tome svake godine?
Verovatno zato što utiče na nešto što osećamo. Smatra se da u ovom periodu sezonski afektivni poremećaj pogađa mnogo ljudi, uzrokujući simptome slične depresiji, uključujući loše raspoloženje, letargiju i gubitak interesovanja za hobije.
Ipak, svi mi imamo i loše i dobre dane, koji ne mogu da zavise od kalendara.
-
Pročitajte i...
Neočekivan uticaj video igara na inteligenciju dece, pokazuje istraživanje
straživači su otkrili da deca koja provode više vremena igrajući video igre pokazuju bolje rezultate na testovima inteligencije, što delimično dovodi u pitanje uvreženo mišljenje da su igrice štetne za mlade umove.
Danas slavimo svetski dan pozorišta
Na današnji dan, već duže od šest decenija, obeležavamo Svetski dan pozorišta.
Nocebo efekat: Možemo li sebe da nateramo da se osećamo loše?
Skoro svi su čuli za placebo efekat — kada ljudi osete povoljne efekte od leka koji uopšte nema uticaj na određeno stanje. Međutim, malo ko zna za njegovu suprotnost, takozvani nocebo efekat. U ovom slučaju, osobe koje uzimaju lek, bilo pravi ili placebo, doživljavaju neželjene, negativne efekte. Medical News Today razgovarao je sa stručnjacima o osnovama ovog fenomena i o tome šta se može učiniti kako bi se njegov uticaj na lečenje i klinička ispitivanja sveo na minimum.
Zašto pećinski pauci ostaju slepi? Novo istraživanje otkriva razloge
Mnogi pauci vrste Tegenaria pagana naseljavaju pećine i imaju slab vid, dok drugi žive u osvetljenijim područjima. Ova razlika privukla je pažnju naučnika koji istražuju kako geni utiču na razvoj vida kod ove vrste, među kojima je i dr Efrat Gaviš-Regev iz Prirodnjačke zbirke Hebrejskog univerziteta u Jerusalimu.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: