Slušate: Noć uz Naxi

Pesma: Crvena jabuka - Sad je srce stijena

Noć uz Naxi
Naxi Radio
  • Poslednjih 5 pesama
    1. Crvena jabuka - Sad je srce stijena
    2. Bajaga - Svemirska Policija
    3. Nina Badrić - Ono Kad
    4. Zdravko Čolić - Šta mi radiš
    5. Petar Grašo - Kada krenu vlakovi
  • Beograd Uzivo
  • Propuštene emisije
    Ostale emisije
    1. 1. april - 1 - Dodir noći
    2. 1. april - 2 - Dodir noći
    3. 1. april - 3 - Dodir noći
    4. Zdenko Kolar - Utorak - Mojih 50
    5. 31. mart - 1 - Dodir noći
  • Preporučujemo
    Domaća supa od junetine i piletine! Domaća supa od junetine i piletine!

    Sigurni smo da svi volite pileću i juneću domaću supu, ali da li ste probali da kombinujete ove dve vrsta mesa?

    Rižoto sa pečurkama Rižoto sa pečurkama

    Odličan i lagan obrok koji uvek prija. Idealna jer opcija za zdraviji ručak ili večeru, a ako baš vodite računa o zdravlju i težini samo izbacite sir...

  • Zdravlje
    Šta naša stopala mogu da nam Šta naša stopala mogu da nam "kažu" o našem zdravlju?

    Bol i otok u stopalima obično nisu razlog za ozbiljnu zabrinutost, posebno ako su prolazni i rezultat naporne fizičke aktivnosti, ali postoje ipak postoje stvari na koje treba da obratite pažnju.

    Kako najlakše da prepoznamo manjak magnezijuma u organizmu? Kako najlakše da prepoznamo manjak magnezijuma u organizmu?

    Manjak magnezijuma može da ima veliki uticaj na naše zdravlje.

  • Naxi aplikacija radio 2
  • Putovanja
    Najlepša mesta u Južnoj Americi prema izboru Time Out-a Najlepša mesta u Južnoj Americi prema izboru Time Out-a

    Izgubljeni grad Inka u Peruu, prostrane slane ravnice i impozantan glečer predstavljaju ovaj kontinent na našem nedavno ažuriranom spisku.

    Najskuplje zemlje za putovanje u 2025. godini! Najskuplje zemlje za putovanje u 2025. godini!

    Novo istraživanje rangiralo je prosečne dnevne budžete u 131 zemlji sveta, a ove destinacije su se našle na samom vrhu liste.

  • Preporučujemo
    Kada bi trebalo da bacite kuhinjski sunđer? Kada bi trebalo da bacite kuhinjski sunđer?

    Nakon što kuhinjskim sunđerom operete lonce, šerpe i druge sudove koje svakodnevno koristite, verovatno samo odložite sunđer i više ne razmišljate o tome. Međutim, da li ste se ikada pitali kada je zaista krajnje vreme da ih bacite?

    Da li znate zašto bi trebalo da ubacite nekoliko kockica leda u sušilicu? Da li znate zašto bi trebalo da ubacite nekoliko kockica leda u sušilicu?

    Mnogima je poznata situacija kada oprana garderoba danima stoji zgužvana u nekom ćošku, čekajući peglanje. Ako ste i vi među onima koji ne vole da peglaju, ovaj jednostavan trik sa ledom mogao bi da vam olakša posao. Sve što vam je potrebno su sušilica, nekoliko kockica leda i izgužvani komad odeće.

  • Kursna lista
    Kupovni Srednji Prodajni
    EUR 116.37 117.19 118.01
    CHF 121.99 122.85 123.71
    USD 107.86 108.62 109.38
  • Povezani članci
  • Rekordna poseta Noći istraživača

    Trinaestu Evropsku noć istraživača, koja je ovog petka i subote održana u dvadeset šest gradova širom Srbije, obeležilo je veliko naučno druženje koje je samo u Beogradu privuklo 30.000 posetilaca svih uzrasta.




    01-10-2018 | 10:42 | Autor/Izvor: Naxi media-PR tim Noći istraživača

    Foto: Bigstock-Milkos

     

    Prvi put ove godine Evropska noć istraživača odvijala se u pojedinim gradovima tokom dve večeri, a mali i veliki ljubitelji nauke bili su u prilici da kroz brojne sadržaje upoznaju srpske naučnike i njihove odvažne istraživačke zadatke, kao i da uz niz eksperimenata sami preispitaju značaj nauke u svakodnevnom životu.

    Prema procenama organizatora Beograd je ove godine zabeležio rekordnu posetu u Evropskoj noći istraživača. Tokom dve večeri naučnoj avanturi na čak šesnaest gradskih lokacija pridružilo se 30.000 posetilaca! Niš je ljubav prema nauci dokazao privlačeći izvanrednih 8.000 posetilaca tokom druženja u petak veče, dok je u Pomoravlju, sa sadržajima u Jagodini, Ćupriji, Svilajncu i Despotovcu zabeleženo 4.500, a u Inđiji 1.500 poseta! Uzbudljivo je bilo i u Leskovcu, Novom Pazaru, Čačku i Smederevu, kao i u ostalim gradovima u kojima su poslednji septembarski vikend obeležile istraživačka znatiželja i radost.

    Baš kao i prethodnih godina, svi sadržaji u okviru Evropske noći istraživača bili su i ovog puta besplatni za sve posetioce.

    Evropska Noć istraživača u Srbiji finansirana je iz programa „HORIZON 2020“ koji predstavlja najveći program Evropske unije za istraživanje i inovacione delatnosti, a u okviru potprograma Marija Sklodovska-Kiri. Sva naučna dešavanja ove godine realizovana su kroz tri projekta u sledećim gradovima: Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Ub, Užice, Svilajnac, Ćuprija, Jagodina, Smederevo, Ranovac, Čačak, Leskovac, Novi Pazar, Knjaževac, Despotovac, Kruševac, Trstenik, Negotin, Subotica, Zrenjanin, Inđija, Kikinda, Šabac, Bečej, Zaječar.

    Projekat ReFocuS 2.0 (The Road to Friday of Science), čiji je koordinator Prirodno-matematički fakultet Niš, organizuje Noć istraživača u saradnji sa Institutom za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Centrom za promociju nauke i Zavodom za zaštitu spomenika kulture Kragujevac.

    Projekat SCIMFONICOM 2018-19 (Science in Motion for Friday Night Commotion) koordiniše Institut za molekularnu genetiku i genetičko inženjerstvo Univerziteta u Beogradu u saradnji sa Fakultetom za fizičku hemiju.

    Projekat ReConNeCt (Research, Connections, Networks and Culture) vodi Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, a partneri na projektu su Prirodno matematički fakultet Novi Sad, Centar za promociju nauke (CPN), Kreativno edukativni centar, Udruženje naučnih komunikatora – Naukom, Visoka tehnička škola strukovnih studija Zrenjanin I Visoka tehnička škola strukovnih studija Subotica.

  • Pročitajte i...
    Nocebo efekat: Možemo li sebe da nateramo da se osećamo loše? Nocebo efekat: Možemo li sebe da nateramo da se osećamo loše?

    Skoro svi su čuli za placebo efekat — kada ljudi osete povoljne efekte od leka koji uopšte nema uticaj na određeno stanje. Međutim, malo ko zna za njegovu suprotnost, takozvani nocebo efekat. U ovom slučaju, osobe koje uzimaju lek, bilo pravi ili placebo, doživljavaju neželjene, negativne efekte. Medical News Today razgovarao je sa stručnjacima o osnovama ovog fenomena i o tome šta se može učiniti kako bi se njegov uticaj na lečenje i klinička ispitivanja sveo na minimum.

    Zašto pećinski pauci ostaju slepi? Novo istraživanje otkriva razloge Zašto pećinski pauci ostaju slepi? Novo istraživanje otkriva razloge

    Mnogi pauci vrste Tegenaria pagana naseljavaju pećine i imaju slab vid, dok drugi žive u osvetljenijim područjima. Ova razlika privukla je pažnju naučnika koji istražuju kako geni utiču na razvoj vida kod ove vrste, među kojima je i dr Efrat Gaviš-Regev iz Prirodnjačke zbirke Hebrejskog univerziteta u Jerusalimu.

    Kako su iguane prešle 8.000 kilometara da stignu do tropskog Fidžija? Kako su iguane prešle 8.000 kilometara da stignu do tropskog Fidžija?

    Iguane su poznate po tome što se mogu prevoziti na plutajućoj vegetaciji, a zabeležena su i njihova "putovanja" od čak 1.000 kilometara do Galapagosa. Međutim, najduže poznato prelaženje okeana među kopnenim životinjama pripada praprecima fidžijskih iguana, pokazuje novo istraživanje biologa sa Univerziteta Kalifornije u Berkliju i Univerziteta u San Francisku.

    Zemlja ima nove komšije: Otkivene četiri nove planete Zemlja ima nove komšije: Otkivene četiri nove planete

    Barnardova zvezda odavno je predmet interesovanja astronoma koji proučavaju svetove izvan našeg Sunčevog sistema. Nalazi se na udaljenosti od oko šest svetlosnih godina i poznata je po brzom kretanju kroz našu noćnu galaksiju.

  • Komentari

    Komentara: 0

    Postavi komentar: