-
Poslednjih 5 pesama
- Bojan Marović - Vise te nema
- Denis & Denis - Oaza snova
- Haustor - Moja prva ljubav
- Crvena jabuka - Sad je srce stijena
- Bajaga - Svemirska Policija
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Domaća supa od junetine i piletine!
Sigurni smo da svi volite pileću i juneću domaću supu, ali da li ste probali da kombinujete ove dve vrsta mesa?
Rižoto sa pečurkama
Odličan i lagan obrok koji uvek prija. Idealna jer opcija za zdraviji ručak ili večeru, a ako baš vodite računa o zdravlju i težini samo izbacite sir...
-
Zdravlje
Šta naša stopala mogu da nam "kažu" o našem zdravlju?
Bol i otok u stopalima obično nisu razlog za ozbiljnu zabrinutost, posebno ako su prolazni i rezultat naporne fizičke aktivnosti, ali postoje ipak postoje stvari na koje treba da obratite pažnju.
Kako najlakše da prepoznamo manjak magnezijuma u organizmu?
Manjak magnezijuma može da ima veliki uticaj na naše zdravlje.
-
Putovanja
Najlepša mesta u Južnoj Americi prema izboru Time Out-a
Izgubljeni grad Inka u Peruu, prostrane slane ravnice i impozantan glečer predstavljaju ovaj kontinent na našem nedavno ažuriranom spisku.
Najskuplje zemlje za putovanje u 2025. godini!
Novo istraživanje rangiralo je prosečne dnevne budžete u 131 zemlji sveta, a ove destinacije su se našle na samom vrhu liste.
-
Preporučujemo
Kada bi trebalo da bacite kuhinjski sunđer?
Nakon što kuhinjskim sunđerom operete lonce, šerpe i druge sudove koje svakodnevno koristite, verovatno samo odložite sunđer i više ne razmišljate o tome. Međutim, da li ste se ikada pitali kada je zaista krajnje vreme da ih bacite?
Da li znate zašto bi trebalo da ubacite nekoliko kockica leda u sušilicu?
Mnogima je poznata situacija kada oprana garderoba danima stoji zgužvana u nekom ćošku, čekajući peglanje. Ako ste i vi među onima koji ne vole da peglaju, ovaj jednostavan trik sa ledom mogao bi da vam olakša posao. Sve što vam je potrebno su sušilica, nekoliko kockica leda i izgužvani komad odeće.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 121.99 122.85 123.71 USD 107.86 108.62 109.38
-
Festival nauke: Četiri dana naučne zabave
Ovogodišnji Festival nauke, dvanaesti po redu, održaće se od 29. novembra do 2. decembra na Beogradskom sajmu.
26-11-2018 | 10:30 | Autor/Izvor: Naxi media- Festival nauke pr
Foto: Bigstockphoto- kasto
Polazni peron za putovanje kroz Zemlju budućnosti, najuzbudljiviju naučnu destinaciju ove godine, biće hale 3, 3A i 5 Beogradskog sajma, gde će radoznale posetioce dočekati više od 600 naučnih komunikatora iz svih krajeva Srbije, ali i sveta! Kroz uzbudljive naučne eksperimente, ekološke izazove, reciklažne avanture i eksplozivne šou programe posetioci će moći da prođu svakog dana od 10 do 19 časova.Ljubitelji svemirskih avantura moći će da odsednu u orbitalnom hotelu poznatijem pod nazivom „Svemirska stanica“. Posetioci koji umesto svemirskih više vole putovanja kroz vreme, otkriće kako da se prošetaju kroz različite istorijske epohe uz svega nekoliko plesnih koraka. Oni kojima je pak draže istraživanje naše planete, dobiće pregršt saveta za boravak u prirodi bezbedan kako po ljude, tako i po ostali živi svet. Korisne preporuke pronaći će svi oni koji prirodom žele da oplemene svoj gradski život, dok pojam reciklaže dobija sasvim novo značenje na velikom igralištu koje u će novi život vratiti stare, zaboravljene sprave za vežbanje.
Uz malu pomoć virtuelne realnosti najradoznaliji će moći da saznaju kako se ista koristi u istraživanjima energetskih resursa, kao i kako rezultati tih istraživanja menjaju svet sutrašnjice na bolje. Na poseban način obeležićemo dva veka od rođenja Džejmsa Preskota Džula i uz pomoć energije posetilaca pokrenuti svet sadašnjice ali i budućnosti. Kroz niz eksperimenata iz fizike i hemije posetioci će moći da se poigraju sa centrifugalnom silom ili da provere da li voda zaista uvek ključa na sto stepeni Celzijusa. Poseban festivalski kutak biće posvećen vodi i njenom prečišćavanju i njenim najrazličitijim svojstvima, zbog kojih će nam u Zemlji budućnosti postati još dragoceniji resurs. Posetioci će otkriti i kako to ugljenik gradi dijamant kao najskuplji, ali i grafit kao jedan od najjeftinijh materijala na zemlji.
Uz sve to, posetioce očekuju i brojne naučne avanture koje ih vode kroz najrazličitije kutke našeg tela. Čulo mirisa naći će se na posebnim mukama pred molekulima ne baš prijatnog mirisa, snaga i izdržljivost moraće da polože testove jedne tako zahtevne discipline kao što je veslanje, dok će razigrani umovi svih uzrasta biti stavljeni pred posebne izazove u vidu optičkih iluzija. Zainteresovani će dobiti i uvid u brojne vulkane koji postoje u našem organizmu, uz savete kako se oni kontrolišu i gase, a oni koje privlače neuronauke u prilici su da otkriju na koji to način mogu i sami da se upuste u istraživanje najrazličitijih mogućnosti našeg zagonetnog mozga.
Naučno-fantastična bina i ove godine ugostiće naučnike iz celog sveta, kao i najbolje šou programe domaćih naučnika, dok će Mala naučna bina biti mesto za debate o najaktuelnijim naučnim fenomenima i problemima.
Ekspertinejdžeri će u svom kutku pokazati genijalne izume mladih naučnika do kojih su udruženim snagama došli na školskim časovima i vannastavnim aktivnostima, dok će posebne postavke biti osmišljene za najmlađe posetioce festivala, sa željom da se već od malih nogu zaljube u nauku.
Festivalske ulaznice, po ceni od 500 dinara, mogu se kupiti na Eventim prodajnim mestima u celoj Srbiji, a tokom trajanja manifestacije, pored pomenutih prodajnih mesta, ulaznice će moći da se kupe i na samoj lokaciji – Beogradskom sajmu.
Festivalska ulaznica važi za jedan festivalski dan u halama 3, 3A, kao i za halu 5, u kojoj je smeštena eksplozivna Naučno-fantastična bina. Deca do 5 godina starosti, uz pratnju roditelja ili staratelja, ne plaćaju ulaz. Prva tri dana Festivala nauke, četvrtak, petak i subota namenjeni su prvenstveno za školske posete, dok je nedelja Porodični dan.
-
Pročitajte i...
Nocebo efekat: Možemo li sebe da nateramo da se osećamo loše?
Skoro svi su čuli za placebo efekat — kada ljudi osete povoljne efekte od leka koji uopšte nema uticaj na određeno stanje. Međutim, malo ko zna za njegovu suprotnost, takozvani nocebo efekat. U ovom slučaju, osobe koje uzimaju lek, bilo pravi ili placebo, doživljavaju neželjene, negativne efekte. Medical News Today razgovarao je sa stručnjacima o osnovama ovog fenomena i o tome šta se može učiniti kako bi se njegov uticaj na lečenje i klinička ispitivanja sveo na minimum.
Zašto pećinski pauci ostaju slepi? Novo istraživanje otkriva razloge
Mnogi pauci vrste Tegenaria pagana naseljavaju pećine i imaju slab vid, dok drugi žive u osvetljenijim područjima. Ova razlika privukla je pažnju naučnika koji istražuju kako geni utiču na razvoj vida kod ove vrste, među kojima je i dr Efrat Gaviš-Regev iz Prirodnjačke zbirke Hebrejskog univerziteta u Jerusalimu.
Kako su iguane prešle 8.000 kilometara da stignu do tropskog Fidžija?
Iguane su poznate po tome što se mogu prevoziti na plutajućoj vegetaciji, a zabeležena su i njihova "putovanja" od čak 1.000 kilometara do Galapagosa. Međutim, najduže poznato prelaženje okeana među kopnenim životinjama pripada praprecima fidžijskih iguana, pokazuje novo istraživanje biologa sa Univerziteta Kalifornije u Berkliju i Univerziteta u San Francisku.
Zemlja ima nove komšije: Otkivene četiri nove planete
Barnardova zvezda odavno je predmet interesovanja astronoma koji proučavaju svetove izvan našeg Sunčevog sistema. Nalazi se na udaljenosti od oko šest svetlosnih godina i poznata je po brzom kretanju kroz našu noćnu galaksiju.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: