-
Poslednjih 5 pesama
- Galija - Dodirni me
- Gibonni - Judi, Zviri, Bestimje
- Azra - Obrati Paznju Na Poslednju Stvar
- Van Gogh - Mozda Bas Sad
- Piloti - Kada sanjamo
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
PreporučujemoProja sa šampinjonima
Ako vam je dosadila klasična proja isprobajte ovaj recept. Verujemo da će se mnogi vas oduševiti, posebno ako ste ljubitelji šampinjona.
-
ZdravljeSušenje veša u zatvorenom prostoru nosi potencijalne rizike po zdravlje!
Sušenje veša napolju proteklih meseci nije bila uobičajena praksa, što zbog vetra, što zbog niskih temperatura.... Ali, da li je sušenje veša u zatvorenom prostoru zaista dobro rešenje?
Započnite dan na pravi način: Pet koraka za bolji krvni pritisakVisok krvni pritisak, poznat i kao hipertenzija, tihi je ubica koji pogađa više od milijardu ljudi širom sveta. Ako se ne kontroliše, može povećati rizik od srčanog i moždanog udara, bolesti bubrega i srčane insuficijencije. Srećom, hipertenzija nije neizbežna. Krvni pritisak se često može držati pod kontrolom jednostavnim promenama načina života, a neke od njih možete primeniti čim se probudite.
-
PutovanjaPet država u svetu koje nemaju aerodrome: Kako funkcioniše njihov saobraćaj?
Iako su aerodromi simboli ekonomskog i društvenog razvoja, postoje zemlje u kojima jednostavno nema prostora za njihovu izgradnju. Avio-saobraćaj nudi prednosti koje drugi vidovi prevoza ne mogu u potpunosti da zamene – brzinu, udaljenost i povezanost sa svetom. Zato je retkost pronaći državu bez aerodroma, ali ipak postoji nekoliko takvih primera.
Vijetnam je trenutno najpopularnija spa destinacija na svetuPrema godišnjem izveštaju o spa trendovima, Google pretrage povezane sa spa odmorima najviše su porasle upravo u ovoj jugoistočnoazijskoj zemlji.
-
PreporučujemoSaveti stručnjaka: Evo koliko bi često trebalo da peremo posteljinu!
Pranje posteljine zavisi od nekoliko faktora. Prvi je osnovna higijena – ako vam je stalo do nje, pratićete ih redovno. Drugi zavisi od toga koliko često delite krevet sa nekim. Treći se odnosi na to da li ste mladi student. U tom slučaju higijena vam možda nije prva na listi prioriteta, a trebalo bi da bude.
Održavanje dušeka: Koliko često treba da ih usisavamo?Verovatno redovno usisavate podove i nameštaj, ali postoji jedan deo doma koji mnogi često zanemaruju – dušek. Iako na prvi pogled deluje čist, on može biti pravo leglo prašine, alergena i grinja, što može negativno uticati na kvalitet vazduha i vaš san. Zato je važno da ga redovno održavate i usisavate, kako biste smanjili nakupljanje nečistoća i poboljšali higijenu spavaće sobe.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.25 117.07 117.89 CHF 123.71 124.58 125.45 USD 112.81 113.60 114.40
-
Održavanje dušeka: Koliko često treba da ih usisavamo?
Verovatno redovno usisavate podove i nameštaj, ali postoji jedan deo doma koji mnogi često zanemaruju – dušek. Iako na prvi pogled deluje čist, on može biti pravo leglo prašine, alergena i grinja, što može negativno uticati na kvalitet vazduha i vaš san. Zato je važno da ga redovno održavate i usisavate, kako biste smanjili nakupljanje nečistoća i poboljšali higijenu spavaće sobe.
04-02-2025 | 09:55 | Autor/Izvor: Naxi media
Foto: Bigstock, VidEst
Tokom vremena, dušeci, kao i sve druge površine u domaćinstvu, akumuliraju ostatke i moraju da se osvežie Za razliku od drugih površina, ne možete videti šta usisavate jer se sve stapa s površinom dušeka ili je potpuno skriveno. Srećom, redovno usisavanje nakon što skinete zaštitnu navlaku može da pomogne da se ukloni veći deo ostataka i alergena na površini.
Ako neko u vašem domu pati od ozbiljnih alergija ili ako volite da jedete u spavaćoj sobi, biće vam u interesu da usisavate dušek svake dve sedmice.Pored usisavanja, jedna od najboljih metoda čišćenja i osvežavanja dušeka jeste kombinovanje usisavanja sa sodom bikarbonom. Soda je odlična za neutralizaciju mirisa, uklanjanje malih mrlja i isušivanje vlage koju dušek zadržava svake noći od znoja.
Za početak, jednostavno pospite veću količinu sode bikarbone po dušeku nakon što skinete posteljinu i zaštitnik za dušek. Ostavite da deluje najmanje 30 minuta kako bi upila mirise i vlagu. Nakon toga, temeljno usisajte dušek kako biste uklonili prah i sve ostatke. Možda ćete morati nekoliko puta da pređete usisivačem kako biste uklonili sav prah. Ne zaboravite da dobro iskoristite alat za teško dostupne delove kako ne biste rizikovali da vam ostane soda bikarbona. -
Pročitajte i...Četiri stvari koje ne bi trebalo da čuvamo spod sudopere!
Ormarić ispod sudopera jedno je od najčešće pretrpanih mesta u kuhinji, ali stručnjaci za organizaciju prostora upozoravaju da određeni predmeti ne bi trebalo da se čuvaju na tom mestu. Profesionalna organizatorka Ginny Underwood ističe da je upravo taj deo kuhinje dobar početak za sređivanje doma, jer mnogi u njemu skladište stvari koje nisu namenjene za upotrebu u kuhinji.
Brz i jednostavan trik za uklanjanje prašine iza radijatoraČišćenje prašine koja se skuplja između radijatora i zida može biti pravi izazov, posebno zbog uskih i teško dostupnih prostora. Iako se ovaj deo doma često zanemaruje, upravo tu se može nakupiti velika količina prašine i prljavštine.
Kako da vaše zavese zadrže prelep miris i do 30 dana?Postoji jednostavan trik koji može da učini da vaš dom odiše prijatnim mirisima duže nego što ste navikli. Uz samo malo truda, prostor će zadržati svežinu i prijatan miris nedeljama.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: