-
Poslednjih 5 pesama
- Bijelo dugme - Lažeš
- U Škripcu - Izgleda Da Nismo Sami
- Severina - Grad bez ljudi
- ITD bend - Lagano Umirem
- Neverne Bebe - Tužna pesma
-
-
Propuštene emisijeOstale emisije
-
Preporučujemo
Domaća supa od junetine i piletine!
Sigurni smo da svi volite pileću i juneću domaću supu, ali da li ste probali da kombinujete ove dve vrsta mesa?
Rižoto sa pečurkama
Odličan i lagan obrok koji uvek prija. Idealna jer opcija za zdraviji ručak ili večeru, a ako baš vodite računa o zdravlju i težini samo izbacite sir...
-
Zdravlje
Šta naša stopala mogu da nam "kažu" o našem zdravlju?
Bol i otok u stopalima obično nisu razlog za ozbiljnu zabrinutost, posebno ako su prolazni i rezultat naporne fizičke aktivnosti, ali postoje ipak postoje stvari na koje treba da obratite pažnju.
Kako najlakše da prepoznamo manjak magnezijuma u organizmu?
Manjak magnezijuma može da ima veliki uticaj na naše zdravlje.
-
-
Putovanja
Najlepša mesta u Južnoj Americi prema izboru Time Out-a
Izgubljeni grad Inka u Peruu, prostrane slane ravnice i impozantan glečer predstavljaju ovaj kontinent na našem nedavno ažuriranom spisku.
Najskuplje zemlje za putovanje u 2025. godini!
Novo istraživanje rangiralo je prosečne dnevne budžete u 131 zemlji sveta, a ove destinacije su se našle na samom vrhu liste.
-
Preporučujemo
Kada bi trebalo da bacite kuhinjski sunđer?
Nakon što kuhinjskim sunđerom operete lonce, šerpe i druge sudove koje svakodnevno koristite, verovatno samo odložite sunđer i više ne razmišljate o tome. Međutim, da li ste se ikada pitali kada je zaista krajnje vreme da ih bacite?
Da li znate zašto bi trebalo da ubacite nekoliko kockica leda u sušilicu?
Mnogima je poznata situacija kada oprana garderoba danima stoji zgužvana u nekom ćošku, čekajući peglanje. Ako ste i vi među onima koji ne vole da peglaju, ovaj jednostavan trik sa ledom mogao bi da vam olakša posao. Sve što vam je potrebno su sušilica, nekoliko kockica leda i izgužvani komad odeće.
-
Kursna lista
Kupovni Srednji Prodajni EUR 116.37 117.19 118.01 CHF 121.99 122.85 123.71 USD 107.86 108.62 109.38
-
Jurica Pađen najavio koncert AERODROMA I PRIJATELJA
Jurica Pađen je došao pravo iz Zagreba kako bi najavio koncert AERODROMA I PRIJATELJA u mts Dvorani, najavivši žestoku elektrik svirku sa izvanrednim gostima.
14-03-2024 | 11:41 | Autor/Izvor: Naxi media, MTS dvorana promo
Foto: youtube printscreen
„Rokenrol džentlmeni“ i legendarni hrvatski pevač i gitarista Jurica Pađen sa grupom Aerodrom nastupiće prvi put u mts Dvorani 10. aprila, a ovaj ekskluzivni događaj je u klubu Lisabon medijima najavio Pađen, koji je specijalno za ovu priliku došao iz Zagreba. Kao povod za okupljanje, sinoć bend je na svojoj youtube stranici izdao singl "Šapni mi", sa novog albuma koji je u pripremi.
Kako je započeo konferenciju, za Beograd ga vezuju lepa sećanja, i uvek je rado viđen gost, kao što je to bilo prošle godine na koncertu Atomskog skloništa u mts Dvorani. Ovde je gradio i svoje muzičke početke :" Volim Beograd jer uvek podržavate trud i nečije nastojanje da iskaže svoju umetnost, mislim posebno na mlade ljude koji se bave umetnošću. Moji prvi kontakt sa Beogradom je bio 1975, 1976. godine kada sam sa Parnim valjkom snimao album u izdanju PGP-a, pod nazivom "Dođite na show". Ja sam kad smo osnovali Valjak imao 20 godina. Od tada do danas prošao sam mnogo bendova 4Asa, Azra, 202 i sada sam ušao u neku novu energiju, a tu je došla do izražaja ona stara "što gledaš to postaješ". Svirao sam sam sa najboljim rok bendovima i možda jednog dana postanem stvarno dobar rokenrol izvođač", našalio se Pađen u svom maniru, pričajući u svom karijernom putu.
On će posle dugog niza godina održati samostalni koncert u Beogradu, a u tome će njemu i bendu pomoći prijatelji iz izuzetne „rokenrol lige": Vlado Kalember ( Srebrna krila ), Neno Belan ( Đavoli ), Gobac ( Psihomodo pop ), Gile ( Električni orgazam ) i Saša Antić ( TBF ) koje je i zvanično najavio na press konferenciji : "Ja verujem samo u energiju, tako sam i birao svoje goste. Ti čim počneš razmišljati Za i Protiv, na kraju postaneš nesiguran. Prva informacija, to je ta autentična informacija i koja ima moć i snagu da vuče dalje, i prvih pet ljudi na koje sam pomislio u trenutku, odmah sam ih nazvao i svi su sa zadovoljstvom prihvatili gostovanje. Oni će svirati naše pesme, ali je samo Neno Belan izrazio želju da se izvede jedna njegova pesma".
Pevaće se desete aprilske večeri hitovi koje i dan danas slušamo po domaćim radio stanicama, a znaju ih sve generacije: Fratelo, Obična ljubavna pesma, Digni me visoko, Stavi pravu stvar na pravo mesto, Što si u kavu stavila, 24 sata, Divljakuša, Kad misli mi vrludaju, Dobro se zabavljaj, Otkazani let...kao i mnogi drugi hitovi iz višedecenijskog opusa poznatog muzičara.
Kako i sam kaže, u izboru repertoara je obično odlučan i vodi se željama publike: " Mi sviramo za publiku, tako da nam je njihov izbor važan", jasan je Pađen.
Pađen i bend i dalje aktivno sviraju, a njihova svirka se ocenjuje kao „jako moćna i pod jakim energetskim nabojem:" Jeste, svirka će biti elektrik. Energija je veoma bitna stvar, energija je emocija. Imamo veru, sinergiju jaku u bendu, razumemo se, slične ukuse imamo i to dovodi do toga da publika ode zadovoljna sa koncert".
Podsetimo, Jurica Pađen ima jednu od najkompletnijih autorski i sviračkih karijera na ovim prostorima. Od grupe 220, preko Parnog valjka, Aerodroma, Azre do super grupe 4 Asa. -
Pročitajte i...
Još jedan koncert posvećen Vladi Divljanu 11. maja u MTS Dvorani
Još jedan koncert posvećen Vladi Divljanu biće održan u mts Dvorani. Tako će događaj pod nazivom "Samo jednu ljubav imam", posvećen jednom od najznačajnih muzičkih autora sa Balkana biti održan dva dana zaredom 10. i 11. maja.
Legendarni Jurica Pađen i Aerodrom prvi put u klubu BitefArtCafe
BitefArtCafe s ponosom najavljuje dugoočekivani koncert legendarne grupe Aerodrom, 10. aprila!
Grupa Kerber najavila dva koncerta u MTS dvorani
Zbog velikog interesovanja, niški hard rok sastav Kerber, koji ove godine navršava 44 godine postojanja, održaće dva koncerta u mts Dvorani, 14. i 21. marta.
Labudovo jezero – 9. i 10. marta u MTS dvorani
Balet “Labudovo jezero” je jedan od najpoznatijih i najizvođenijih baleta u svetu tokom 19. i 20. veka, a slava ovog baleta se nastavlja i u 21. veku, zato bi svako morao da doživi ovu čaroliju bar jedanput u životu. Beogradska publika će za to imati priliku 9. i 10. marta na sceni mts Dvorane, a u izvođenju čuvenog Ukrajinskog klasičnog baleta.
-
Komentari
Komentara: 0
Postavi komentar: